و تاریکی اهرمن بر آن سرزمین ها سیطره یافته، جمشید کی، پادشاه پارسه، با سپاهی متحد از لشگریان همسایه، در برابر خیل سربازان انگره صف آرایی می کنند. نبرد سخت و حصر پلیدی عرثه را بر مردم و لشگریان تنک می کند تا آنکه لطف یزدان به پاداش توبه و صبرشان سقف تاریکی را می شکافته و فر ایزدی و فراست جمشید دگرباره به وی باز می گردد. جمشید سر مست از ظفر، مغرور بر تخت حکومت شهر ور جمکرد تکیه می زند، اما چرخش ایام درگربار

تصاویر انیمیشن

  • دانلود انیمیشن آخرین داستان
  • نسخه کم حجم انیمیشن آخرین داستان
  • تماشای آنلاین انیمیشن آخرین داستان
  • تیزر انیمیشن آخرین داستان
  • تصاویر انیمیشن آخرین داستان
  • خلاصه داستان انیمیشن آخرین داستان

تیزر انیمیشن آخرین داستان

اطلاعات بیشتر

عوامل انیمیشن

درباره انیمیشن آخرین داستان

آخرین داستان اولین انیمیشن بلند سینمایی به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر است که از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶ در استودیو هورخش تولید شده‌است.

داستان این فیلم برداشتی آزاد از روایت «ضحاک» در شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی است.

آخرین داستان به عنوان اولین نماینده سینمای انیمیشن ایران در کنار ۳۴۴ فیلم واجد شرایط به بخش رقابتی بهترین فیلم نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار راه یافت.

حضور این انیمیشن در رقابت اسکار بهترین فیلم در حالی اتفاق افتاد که این انیمیشن ایرانی پیش از این به لیست آثار رقابت‌کننده در بخش بهترین انیمیشن مراسم جایزه اسکار ۲۰۲۰ نیز راه یافته بود.

synopsis

After defeating the Nether world, the king of Persia, decides to destroy the Devil. He leaves the power to Prince Zahak. The Evil reappear i

n Zahak’s soul.Kaveh, a blacksmith, leads a revolt. Will the eternal battle between darkness and light end ?

شما می توانید انیمیشن بسیار زیبای آخرین داستان را با کیفیت عالی از وبسایت فیلمر دانلود کرده یا به صورت آنلاین تماشا کنید.

انیمیشن آخرین داستان در ویکی پدیا

بازیگران انیمیشن

ارسال دیدگاه

این دیدگاه داستان فیلم را لو می دهد!