بعد از مرگ معاویه پسر ابوسفیان، یزید بن معاویه خود را خلیفه مسلمین می‌خواند و به فرماندار مدینه نامه می‌نویسد که از امام حسین ع بیعت بستاند. بکیر بن حر که به عنوان پیک مخصوص دربار یزید بن معاویه برگزیده شده‌است مأمور رساندن نامه یزید بن معاویه به مدینه می‌گردد. او که جوانی چابک و پرانرژی است و در تکاپوی حقیقت است در مدینه متوجه می‌شود که حامل نامه‌ای است که در آن به کشتن امام حسین ع فرمان داده شده‌است. بکیر در مکه با اندیشه‌ها و خط فکری امام حسین ع (امام شیعیان) آشنا می‌شود. مردم کوفه با فرستادن نامه‌های بسیار زیاد، امام حسین ع را به کوفه دعوت کرده‌اند تا در قیام بر ضد یزید پسر معاویه، آن‌ها را یاری کنند. حر ابن یزید ریاحی، به همراه بکیر و دو هزار سوار از سوی عبیداله بن زیاد مأمور می‌شوند به سمت کاروان امام حسین ع که به سمت کوفه در حرکت هستند بروند. کاروان امام حسین ع در شماری اندک، در کربلا به محاصره هزاران نفر از لشکریان یزید درمی‌آیند.

تصاویر فیلم

 • دانلود فیلم رستاخیز
 • بازیگران فیلم رستاخیز
 • خلاصه داستان فیلم رستاخیز
 • تیزر فیلم رستاخیز
 • تصاویر فیلم رستاخیز
 • عوامل فیلم رستاخیز

تیزر فیلم رستاخیز

اطلاعات بیشتر

عوامل فیلم

درباره فیلم رستاخیز

فیلم رستاخیز فیلمی درام ،تاریخی و جنگی به کارگردانی،نویسندگی احمدرضا درویش و تهیه کنندگی تقی علیقلی زاده محصول سال 1391 ایران است از بازیگران این فیلم می توان به حسن پورشیرازی, فرهاد قائمیان, پوریا پورسرخ, بابک حمیدیان, شقایق فراهانی, آرش آصفی, بهادر زمانی, حمید جدیدی, سروش گودرزی و… اشاره کرد.

این فیلم در ۲ دی ۱۳۹۲ در سینما فرهنگ با حضور برخی اعضای دولت اکران خصوصی شد و در ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ در کاخ جشنوارهٔ فجر هم‌زمان با برگزاری سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

فیلم رستاخیز در روز ۲۴ تیر ۱۳۹۴ با مجوز قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اکران عمومی درآمد اما ساعاتی پس از آن در پی مخالفت علما و مراجع با محتوای آن و به تصویر کشیدن چهره برخی از پرده سینماها به پایین کشیده شد.

بازیگران فیلم

ارسال دیدگاه

این دیدگاه داستان فیلم را لو می دهد!

 1. این فیلم اشتباه زیاد داره

  پاسخ 1
 2. ببخشید کی پخش میشه

  پاسخ 1
  • سلام ایلیا جان.
   امیدوارم حالت خوب باشه.
   زمان دقیقی برای انتشار این فیلم مشخص نشده متاسفانه.

   پاسخ 3
  • چرا هست نخسه اکران آنلاین هست

   پاسخ 1