دکتر هاوارد سرپرست یک کلینیک است که کار آن پاک کردن آن دسته از خاطرات افراد است که دوست ندارند آن‌ها را در ذهن خود داشته باشند. کلینیکی که اغلب زوجها خصوصاً در روزهای نزدیک به ولنتاین به آن مراجعه می‌کنند تا خاطرات بدی را که از هم در ذهن خود دارند پاک کنند. تکنیسینهای کلینیک ابتدا مکان خاطرات مورد نظر را که به صورت لکه‌های روشنی روی مغز نمودار می‌شود، شناسایی کرده و سپس به محو کردن آن لکه‌های نور می‌پردازند.

نمایش محتوا محدود شده است

وبسایت فیلمر به کاربران ایرانی خدمات ارائه می کند. در صورتی که داخل ایران حضور دارید و از نرم افزار های فیلترشکن ( vpn ) استفاده می کنید، لطفا آنرا خاموش کرده و مجددا تلاش نمایید.

تصاویر فیلم Eternal Sunshine of the Spotless Mind

تیزر فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک

اطلاعات بیشتر

عوامل فیلم Eternal Sunshine of the Spotless Mind

درباره فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک

درخشش ابدی یک ذهن پاک (انگلیسی: Eternal Sunshine of the Spotless Mind؛ یا به اختصار درخشش ابدی) فیلمی آمریکایی در ژانر کمدی-درام عاشقانه علمی-تخیلی است که در سال ۲۰۰۴ منتشر شد.

فیلمنامهٔ آن را چارلی کافمن نوشته و میشل گوندری آن را کارگردانی کرده‌است. جیم کری و کیت وینسلت در نقش زوجی که یک‌دیگر را از خاطرات خود پاک کرده‌اند، ایفای نقش می‌کنند.

کیریستن دانست، مارک رافلو، الایجا وود و تام ویلکینسون از دیگر بازیگران فیلم هستند. عنوان فیلم نقل قولی از شعر الویسا به آبلارد اثر الکساندر پوپ در سال ۱۷۱۷ است.

این فیلم از عناصر درام روان‌شناختی، علمی-تخیلی و روایت غیرخطی برای کشف ماهیت حافظه و عشق رمانتیک استفاده می‌کند. افتتاحیهٔ این فیلم در ۱۹ مارس ۲۰۰۴ در آمریکای شمالی برگزار شد و با استقبال جهانی منتقدان و تماشاگران روبرو شد.

طرح داستانی، فیلم‌نامه، کارگردانی گوندری و نقش‌آفرینی‌ها، به ویژه کری و وینسلت مورد تحسین قرار گرفت. این فیلم برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی شد و وینسلت نیز برای نقش‌آفرینی‌اش نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

این فیلم در سال‌های پس از اکران فرقه‌ای اختصاصی از طرفداران را رواج داد و از سوی بسیاری از منتقدان به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های اوایل قرن ۲۱ در نظر گرفته شده‌است.

synopsis

When their relationship turns sour, a couple undergoes a medical procedure to have each other erased from their memories

شما می توانید فیلم بسیار زیبای Eternal Sunshine of the Spotless Mind 2004 را با زیرنویس فارسی چسبیده از وبسایت فیلمر دانلود و تماشا کنید.

فیلم Eternal Sunshine of the Spotless Mind در ویکی پدیا

بازیگران فیلم Eternal Sunshine of the Spotless Mind

ارسال دیدگاه

این دیدگاه داستان فیلم را لو می دهد!