مرد جوانی به نام سامی فیبلمن که در دوران پس از جنگ جهانی دوم در آریزونا بزرگ می‌شود، از هفت تا هجده سالگی، یک راز خانوادگی را کشف می‌کند و کشف می‌کند که چگونه قدرت فیلم‌ها می‌تواند به او کمک کند تا حقیقت را ببیند.

نمایش محتوا محدود شده است

وبسایت فیلمر به کاربران ایرانی خدمات ارائه می کند. در صورتی که داخل ایران حضور دارید و از نرم افزار های فیلترشکن ( vpn ) استفاده می کنید، لطفا آنرا خاموش کرده و مجددا تلاش نمایید.

تصاویر فیلم The Fabelmans

تیزر فیلم خانواده فیبلمن

اطلاعات بیشتر

عوامل فیلم The Fabelmans

درباره فیلم خانواده فیبلمن

خانواده فیبلمن (انگلیسی: The Fabelmans) فیلمی آمریکایی در ژانر درام دورهٔ بلوغ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است که در ۲۰۲۲ منتشر شد. این فیلم بر اساس فیلم‌نامه‌ای به نویسندگی اسپیلبرگ و تونی کوشنر ساخته شده‌است.

این فیلم داستانی نیمه‌زندگی‌نامه‌ای است که بر اساس دوران نوجوانی اسپیلبرگ و سال‌های اولیهٔ کارگردانی او ساخته شده و در فیلم از طریق داستان اصلی فیلم‌ساز جوان مشتاق، سمی فابلمن، که کشف می‌کند چگونه قدرت فیلم‌ها می‌تواند به او کمک کند تا حقیقت خانوادهٔ ناکارآمدش و اطرافیانش را ببیند، روایت می‌شود.

این فیلم با حضور گروهی از بازیگران است که شامل گبریل لابل در نقش سمی، همراه با میشل ویلیامز، پل دینو، ست روگن و جاد هیرش در نقش‌های مکمل می‌شود. این فیلم به خاطرات والدین واقعی اسپیلبرگ، آرنولد اسپیلبرگ و لی آدلر اختصاص دارد.

این فیلم از طریق امبلین انترتینمنت متعلق به اسپیلبرگ و ریلاینس انترتینمنت تولید شده‌است. اسپیلبرگ این پروژه را در اوایل سال ۱۹۹۹ با خواهرش آن که در حال نوشتن فیلمنامه‌ای با عنوان خانه خواهم بود بود، مطرح کرد. اسپیلبرگ به دلیل نگرانی از جریحه‌دار والدینش در رابطه با پژوهش داستان خانواده‌اش تردید داشت.

او در سال ۲۰۱۹ با فیلم‌نامه‌نویس و همکار مکررش تونی کوشنر، در حالی که مشغول ساختن داستان وست ساید (۲۰۲۱) بودند، پروژه را بازبینی و فیلم‌نامه را تا پایان سال ۲۰۲۰ در طول قرنطینهٔ ناشی از همه‌گیری کویید-۱۹ تکمیل کرد. توسعهٔ فیلم به‌زودی آغاز شد و مراحل انتخاب بازیگران بین مارس و مهٔ ۲۰۲۱ به طول انجامید.

خانواده فیبلمن در ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ در جشنوارهٔ فیلم تورنتو به نمایش درآمد و پس از اکران محدودی در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، در ۲۳ نوامبر از طریق یونیورسال پیکچرز اکران شد.

این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و در زمینهٔ بازیگری، کارگردانی، فیلم‌نامه، فیلم‌برداری و موسیقی ستایش شد. این فیلم از سوی انستیتوی فیلم آمریکا و هیئت ملی بازبینی فیلم به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ۲۰۲۲ نام گرفت. این فیلم در مراسم گلدن گلوب نامزد دریافت پنج جایزه شامل بهترین فیلم – درام و بهترین کارگردانی شد.

Synopsis

Growing up in post-World War II era Arizona, young Sammy Fabelman aspires to become a filmmaker as he reaches adolescence, but soon discovers a shattering family secret and explores how the power of films can help him see the truth

شما می توانید فیلم بسیار زیبای The Fabelmans 2022 را با دوبله فارسی یا زیرنویس فارسی چسبیده از وبسایت فیلمر دانلود کرده یا به صورت آنلاین تماشا کنید.

فیلم The Fabelmans در ویکی پدیا

بازیگران فیلم The Fabelmans

ارسال دیدگاه

این دیدگاه داستان فیلم را لو می دهد!