دني وينيارد، نوجواني سفيد پوست است که روزي با چند جوان سياه پوست درگير مي شود و موضوع را با درک، برادر بزرگ ترش که گرايشات تند نئونازي دارد، در ميان مي گذارد. درک بي مهابا سلاحش را بر مي دارد و به سراغ جوانان سياه پوست مي رود، آنان را مي کشد، و به زندان محکوم مي شود. اما در زندان، به دليل بدرفتاري زندانيان سفيد پوست با او، ديدگاهش نسبت به سياه پوستان عوض مي شود...

نمایش محتوا محدود شده است

وبسایت فیلمر به کاربران ایرانی خدمات ارائه می کند. در صورتی که داخل ایران حضور دارید و از نرم افزار های فیلترشکن ( vpn ) استفاده می کنید، لطفا آنرا خاموش کرده و مجددا تلاش نمایید.

تصاویر فیلم American History X

تیزر فیلم تاریخ مجهول آمریکا

اطلاعات بیشتر

عوامل فیلم American History X

درباره فیلم تاریخ مجهول آمریکا

تاریخ مجهول آمریکا فیلمی به کارگردانی تونی کی و با بازی ادوارد نورتون، ادوارد فرلانگ و بورلی دی آنجلو محصول سال ۱۹۹۸ است که به مسائلی همچون نژادپرستی و نئو نازیسم در آمریکا می‌پردازد. روایت فیلم به شکل غیر خطی است.

انجمن سینمایی آمریکا (MPAA) به تاریخ مجهول آمریکا برای «صحنه‌های آشکار خشونت بی رحمانه مثل تجاوز، عبارات رکیک فراگیر، صحنه‌های شدید جنسی و برهنگی» درجهٔ آر (R) داد. نورتون در این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد اما آن را به روبرتو بنینی برای فیلم زندگی زیباست واگذار کرد.

بازی در نقش دریک وینیارد به واکین فینیکس هم پیشنهاد داده شد اما آنچه که فیلم دربرداشت، اصلاً به نظرش خوشایند نیامد و سریعاً آن را رد کرد.

این فیلم برای ۱۰۰ سال… ۱۰۰ تحسین به انتخاب بفا نامزد شد و در سال ۲۰۰۸ مجلهٔ امپایر تاریخ مجهول آمریکا را سیصد و سیزدهمین فیلم بزرگ تاریخ سینما قرار داد.

synopsis

A former neo-nazi skinhead tries to prevent his younger brother from going down the same wrong path that he did

شما می توانید فیلم بسیار زیبای American History X 1998 را با دوبله فارسی یا زیرنویس چسبیده از وبسایت فیلمر دانلود کرده یا به صورت آنلاین تماشا کنید.

فیلم American History X در ویکی پدیا

بازیگران فیلم American History X

ارسال دیدگاه

این دیدگاه داستان فیلم را لو می دهد!

 1. مردان ایکس ققنوس سیاه رو نمیزارید

  پاسخ 4
  • سلام علی جان.
   در حال تکمیل آرشیو هستیم.
   به مرور افزوده خواهد شد 🙂

   پاسخ 2