بتمن به مقابله با مرد شروری می پردازد که خود را پنگوئن معرفی می کند و می خواهد همه نوزادان پسر تازه متولد شده در شهر گاتهام را از بین ببرد. این در حالی است که یک تاجر فاسد به نام مکس شرک، پنگوئن را در رسیدن به اهداف شرورانه اش یاری می دهد و...

نمایش محتوا محدود شده است

وبسایت فیلمر به کاربران ایرانی خدمات ارائه می کند. در صورتی که داخل ایران حضور دارید و از نرم افزار های فیلترشکن ( vpn ) استفاده می کنید، لطفا آنرا خاموش کرده و مجددا تلاش نمایید.

تصاویر فیلم Batman Returns

تیزر فیلم بازگشت بتمن

اطلاعات بیشتر

عوامل فیلم Batman Returns

درباره فیلم بازگشت بتمن

بازگشت بتمن (به انگلیسی: Batman Returns) فیلمی ابرقهرمانی و عنوان دومین فیلم از سری فیلم‌های بتمن است که در سال ۱۹۹۲ به کارگردانی تیم برتون ساخته شده‌است که دنباله فیلم بتمن (۱۹۸۹) است.

در این فیلم بازیگرانی مثل مایکل کیتون در نقش بروس وین/بتمن، میشل فایفر در نقش سلینا کایل/زن گربه‌ای، کریستوفر واکن در نقش ماکس شرک و دنی دویتو در نقش پنگوئن بازی کرده‌اند. در این فیلم بتمن با مردی عجیب و بدذات به نام پنگوئن، که نقشه دارد کنترل گاتهام سیتی را به دست بگیرد، مقابله می‌کند.

برتون در ابتدا قصد نداشت که فیلم دیگری از بتمن را کارگردانی کند. برادران وارنر، سام هام را برای نویسندگی استخدام کردند. برتون نیز با کارگردانی موافقت کرد. مایکل کیتون نقش بتمن را بار دیگر تکرار می‌کند، و در ابتدا قرار بود که آنت بنینگ بازیگر نقش زن گربه‌ای باشد اما به دلیل بارداری؛ میشل فایفر جایگزین او شد.

پیش از فایفر نیز بازیگرانی چون مریل استریپ، نیکول کیدمن، سیگورنی ویور و جودی فاستر برای این نقش در نظر گرفته شده‌بودند. همچنین پیش از آنکه دنی دویتو برای نقش پنگوئن انتخاب شود، به داستین هافمن پیشنهاد داده‌شد، اما او رد کرد. از دیگرا بازیگرانی که برای این نقش در نظر گرفته شده‌بودند، می‌توان به مارلون براندو، جان کندی و جان گودمن اشاره کرد.

بازگشت بتمن در ۱۹ ژوئن ۱۹۹۲ اکران شد و بیش از ۲۶۶ میلیون دلار فروش جهانی کسب کرد و تبدیل به سومین فیلم پرفروش آمریکا در سال ۱۹۹۲ و ششمین فیلم پرفروش سال شد.

فیلم همچنین مورد تحسین قرار گرفت و منتقدان سکانس‌های اکشن، جلوه‌های بصری، بازی بازیگران و موسیقی فیلم را ستودند، گرچه برخی از لحن تیره و خشونت آن انتقاد کردند. فیلم نامزد دو جایزه اسکار و دو جایزه بفتا شد. بازگشت بتمن در سال ۲۰۰۸، در رده ۴۰۱ از ۵۰۰ فیلم برتر امپایر قرار گرفت.

دنباله این فیلم با عنوان بتمن برای همیشه در سال ۱۹۹۵ اکران شد.

Synopsis

While Batman deals with a deformed man calling himself the Penguin wreaking havoc across Gotham with the help of a cruel businessman, a female employee of the latter becomes the Catwoman with her own vendetta

شما می توانید فیلم بسیار زیبای Batman Returns 1992 را با زیرنویس فارسی چسبیده از وبسایت فیلمر دانلود کرده یا به صورت آنلاین تماشا کنید.

فیلم Batman Returns در ویکی پدیا

بازیگران فیلم Batman Returns

ارسال دیدگاه

این دیدگاه داستان فیلم را لو می دهد!